Godziny otwarcia: Pon - Pt 7:00 - 22:00
So - Nd 8:00 - 15:00

Sprawdź rezerwacje

O centrum

Największy w gminie Szemud kompleks sportowo-rekreacyjny mieści się w miejscowości Kielno, kubaturowo obiekt jest zbliżony do istniejącego budynku szkoły, z którą jest połączony łącznikiem. Obiekt składa się z hali basenowej z jacuzzi oraz niecką dla najmłodszych, sauny, ścianki wspinaczkowej, boiska squash, siłowni, hali sportowej, sal fitness oraz boiska.

Operatorem CSK jest Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne Szemud Sp. z o.o. Inwestycja kosztowała ponad 20 mln zł i w części została sfinansowana ze środków pozabudżetowych.

W ramach tego zadania mieszkańcy oraz okoliczni goście mogą korzystać z czterotorowego basenu ze słupkami startowymi, których głębokość wynosi od 120 do 180 cm. Ponadto, dla osób chcących się zrelaksować lub w ramach rehabilitacji, jest możliwość skorzystania z ławeczki z masażem, biczów wodnych oraz przeciwprądu oraz jacuzzi.

Bezpieczne zejście do basenu umożliwią schodki, natomiast dla osób niepełnosprawnych jest zamontowany żuraw. Z myślą o najmłodszych wybudowano nieckę w której woda będzie osiągała temperaturę do 32oC.

Na początku lutego 2020 r. gmina Szemud zorganizowała dzień otwarty kompleksu sportowego oraz (rozbudowywanej o dodatkowe skrzydło) szkoły podstawowej z oddziałami integracyjnymi, który cieszył się ogromnym powodzeniem. W tym dniu obiekt odwiedziło ponad 1,5 tys. osób.